Znakomita pierwsza połowa. KKS remisuje z pierwszoligową Odrą

Wygrana z pierwszoligowcem była na wyciągnięcie ręki. Po pierwszej połowie KKS prowadził z Odrą 3:0. Niestety w drugiej odsłonie przewaga „trójkolorowych” szybko stopniała i ostatecznie sparing z mocnym rywalem podopieczni Ryszarda Wieczorka zakończyli remisem 3:3.

Chyba nikt nie przypuszczał, że piłkarze KKS-u już w początkowej fazie gry z taką łatwością zdominują faworyzowanych rywali. Tymczasem wystarczyło im zaledwie dziesięć minut, by objąć trzybramkowe prowadzenie nad drużyną, która występuje na co dzień na zapleczu ekstraklasy, a nawet ma całkiem spore szanse  bić się wiosną o awans, choćby poprzez grę w barażach. Wynik już w 11. Minucie, precyzyjnym strzałem z dystansu, otworzył Andrzej Kaszuba. Zaledwie pięć minut później kaliszanie prowadzili już 2:0. Wykorzystywali wtedy rzut rożny, ale pechowo dla gospodarzu piłkę we własnej bramce ulokował  Krzysztof Janus. Wynik pierwszej połowy na 3:0 podwyższył  Robert Tunkiewicz, wykorzystując asystę Kaszuby.

W drugiej odsłonie spotkania obaj trenerzy zdecydowali się na przetestowanie rezerwowych  jedenastek. Tym razem mocniejszym okazał się skład Odry  Opole. Gospodarze bez problemu odrobili straty sprzed przerwy. Testowanego między słupkami bramkarza KKS-u pokonywali kolejno Michał Surzyn, Adam Żak i Marcel Sluga.

W rozegranych tej zimy grach kontrolnych KKS pozostaje na razie niepokonany. Ma na koncie dwa zwycięstwa i remis. Kolejny sprawdzian już w najbliższą środę. Na Majkowskim Wembley zespół Ryszarda Wieczorka zmierzy się z trzecioligowym MKS-em Kluczbork.

Sparing nr 3, 30.01.2021, boisko ZSTiO w Opolu
Odra Opole – KKS Kalisz 3:3 (0:3)

0:1  Andrzej Kaszuba 11 min, 0:2 Krzysztof Janus 16 min (s), 0:3 Robert Tunkiewicz 21. min,  1:3 Michał Surzyn 56. min , 2:3 Adam Żak 72. min, 3:3 Marcel Sluga 76. min.

KKS Kalisz (1 połowa): Maciej Krakowiak – Kamil Sabiłło, Mateusz Żytko, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Daniel Kamiński – zawodnik testowany, Andrzej Kaszuba, Tomasz Hołota, Robert Tunkiewicz – Bartłomiej Maćczak.
KKS Kalisz (2 połowa): zawodnik testowany – Romans Mickievics, Wiktor Smoliński, Bartosz Waleńcik, Marcin Radzewicz, Mikołaj Zawistowski – Nikodem Zawistowski, Adrian Łuszkiewicz, Michał Borecki, Jakub Chojnowski – Mateusz Majewski.

Odra Opole (1 połowa): Kuchta – Tabiś, Kamiński, Wypych, Winiarczyk, Niziołek, Wróbel, Mikinic, Kort, Janus, Czapliński.
Odra Opole (2 połowa): Sapielak – Szrek, Kostrzycki, Żemło, Matuszewski, Trojak, Gancarczyk, Surzyn, Nowak, Żak, Sluga.