Zwycięskiej passy ciąg dalszy. KKS wygrywa w Kluczborku

Piłkarze KKS-u Kalisz kontynuują dobrą passę w meczach kontrolnych. W sobotę wygrali trzeci z rzędu sparing. Tym razem pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 3:1.

Po zwycięstwach na własnym podwórku,  nad RKS-em Radomsko i Pogonią Nowe Skalmierzyce, tym razem podopieczni Ryszarda Wieczorka spisali się także w meczu wyjazdowym, pokonując trzecioligowca z grupy trzeciej, MKS Kluczbork.

Pierwszą bramkę w sobotnim sparingu kaliszanie zdobyli  w 32. minucie. Nikodem Zawistowski dograł z prawej flanki do wbiegającego w pole karne Kamila Sabiłło, a ten umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie więcej goli nie padło.  Wynik spotkania na 2:0  dla KKS-u podwyższył  w 51. minucie Sebastian Kaczyński, skutecznie egzekwując rzut karny. Honorową bramkę dla gospodarzy w 84.minucie zdobył Bartosz Szepeta. Grający niegdyś w Calisii zawodnik strzałem w długi róg pokonał Patryka Pawelę. Odpowiedź gości nadeszła zaledwie dwie minuty później, a autorem trzeciego trafienia był Mateusz Majewski, który skutecznie wykorzystał asystę Daniela Kamińskiego.

Kolejny mecz kontrolny :Trójkolorowi” ponownie zagrają u siebie. W środę, 5 lutego, na Majkowskim Wembley podejmą ekipę Piasta Żmigród.

Sparing, 01.02.2020 r., Wojewódzki Kampus Sportowo-Rekreacyjny Stobrawa przy ul. Sportowej 7 w Kluczborku

MKS Kluczbork – KKS Kalisz 1:3 (0:1)
0:1 Kamil Sabiłło 32. min, 0:2 Sebastian Kaczyński 51. min (k), 1:2 Bartosz Szepeta 84. min, 1:3 Mateusz Majewski 86. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak (46. Patryk Pawela) – Damian Ślesicki (68. Nikodem Zawistowski), Mateusz Gawlik (68. Kacper Górski), Kacper Górski (46. Paweł Łydkowski), Marcin Radzewicz (46. Mateusz Mączyński), Michał Borecki (68. Mateusz Majewski), Robert Tunkiewicz (46. Filip Szewczyk), Nikodem Zawistowski (46. Fabian Hiszpański), Mateusz Majewski (46. Daniel Kamiński), Kamil Sabiłło (46. Damian Poliński), Mateusz Żebrowski (46. Sebastian Kaczyński).