Zwycięstwo w 22. kolejce!

Po serii trzech porażek, kakaesiacy odnieśli ważne, ligowe zwycięstwo. Duma Kalisza pokonała Radunię Stężyca 2:0, w meczu 22. kolejki eWinner 2. ligi. Podopieczni Bogdana Zająca zaprezentowali dobry, ofensywny futbol choć była szansa na wyższą wygraną. Dwukrotnie na listę strzelców, kolejno w 11. i 17. minucie, wpisał się Michał Borecki.

Dość szybko, bo już w 4. minucie, goście mogli wyjść na prowadzenie ale uderzenie z narożnika pola karnego okazało się niecelne. Kilka minut później kakaesiacy wypracowali dwie świetne okazje. Najpierw bramka Piotra Giela, po strzale z główki, nie została uznana z powodu pozycji spalonej napastnika. Kilkadziesiąt sekund później niemal stuprocentową okazję zmarnował Nestor Gordillo. Po dobrym początku spotkania, bramka dla “Trójkolorowych” była kwestią czasu. W 11. minucie podopieczni Bogdana Zająca świetnie rozegrali rzut rożny, który płaskim strzałem po ziemi, skutecznie wykończył Michał Borecki. Na tym trafieniu Duma Kalisza nie poprzestała. Znów bliski zdobycia gola był Piotr Giel, ale z piłką, po strzale z główki, poradził sobie goalkeeper przyjezdnych. W 17. minucie Bartłomiej Putno dograł w kierunku Nestora Gordillo, a ten przepuścił futbolówkę do wbiegającego Michała Boreckiego, który z pierwszego kontaktu, ponownie celnie i po ziemi, uderzył na bramkę Raduni. W 32. minucie, przed stratą gola, kakaesiaków uchronił słupek. Uderzenie z przewrotki oddał Dmytro Bashlai.

Po przerwie podopieczni Bogdana Zająca znów pokazali niezłe przygotowanie taktyczne. Groźną bronią KKS-u były stałe fragmenty gry. Niepilnowany Nestor Gordillo, po dograniu Adriana Łuszkiewicza z rożnego, mógł w 54. minucie podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał, z linii pola karnego, był niecelny. Od 65. minuty kakaesiacy grali w przewadze. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, za ostry faul, zobaczył w ekipie Raduni Jan Kopania. Na kilka minut przed końcem meczu, goście mogli zdobyć trafienie kontaktowe, ale sędzia odgwizdał spalonego. W odpowiedzi stuprocentową okazję miał Michał Borecki, ale w akcji “sam na sam” górą był bramkarz zespołu z Kaszub. W 88. minucie, na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Mateusz Wysokiński, ale po indywidualnym rajdzie zawodnikowi KKS-u nie udało się przelobować goalkeepera gości.

***
22. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 06.03.2022, godz. 12:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Radunia Stężyca 2:0 (2:0)
1:0 Michał Borecki 11. min, 2:0 Michał Borecki 17. min.

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski – 17. Jakub Głaz (78. min 37. Nikodem Zawistowski), 32. Przemysław Stolc, 3. Mateusz Gawlik, 15. Jakub Staszak – 16. Bartłomiej Putno (83. min 24. Mateusz Wysokiński), 11. Michał Borecki, 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (78. min 6. Andrzej Kaszuba), 77. Daniel Kamiński (60. min 71. Kamil Koczy) – 99. Piotr Giel (78. min 9. Mateusz Majewski).

Radunia Stężyca: 12. Kacper Czajkowski – 17. Jan Kopania, 21. Maciej Orłowski, 4. Przemysław Szur, 19. Sebastian Murawski, 20. Michał Miller (46. min 25. Szymon Nowicki) – 10. Radosław Stępień (46. min 8. Sebastian Deja), 77. Wojciech Łuczak (79. min 24. Adrian Rajski), 2. Dmytro Baszłaj (90. min 5. Nikodem Potrac), 7. Damian Szuprytowski – 11. Dawid Retlewski.

Żółte kartki: Putno, Gordillo (KKS) i Szur, Kopania, Szuprytowski (Radunia).

Czerwone kartki: Jan Kopania (65. minuta, Radunia, za drugą żółtą).