Zwycięstwo w Grodzisku Mazowieckim

KKS Kalisz pokonał na wyjeździe Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0, w pojedynku 33. kolejki eWinner 2. ligi. Ostatnie, wyjazdowe starcie w tej kampanii nie należało do najciekawszych, ale podopieczni Stanisława Szpyrki dwukrotnie wykorzystali pojawiające się po błędach rywali sytuacje. 3 punkty w meczu zapewniły bramki Mateusza Wysokińskiego i Nestora Gordillo.

W 6. minucie pierwszy w meczu, choć niecelny strzał, oddali gospodarze. Początek starcia nie był porywający. Kakaesiacy zakotwiczyli się w defensywie, a od czasu do czasu, Pogoń próbowała zbudować sytuacje bramkowe. W 19. minucie statystykę celnych strzałów otworzył Michał Borecki, uderzając z dość dużej odległości. Tempo pojedynku nie zachwycało. Obie ekipy grały dość zachowawczo i nie potrafiły dłużej utrzymać się przy piłce. Groźnie, w 34. minucie, było pod polem karnym Mateusza Górskiego. Kolumbijski napastnik Jean Sarmiento mocno jednak chybił z 16. metra. Dość niespodziewanie, w 36. minucie na prowadzenie wyszła drużyna KKS-u. Po błędzie defensywy Pogoni, piłkę na 16. metr otrzymał Mateusz Wysokiński, który uderzył skutecznie. Gol na 1:0 napędził podopiecznych Stanisława Szpyrki i chwilę później, podwyższyć prowadzenie mógł Nestor Gordillo. Futbolówka, po uderzeniu z odległości, nieznacznie ominęła bramkę rywali. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, celny strzał oddał jeszcze Michał Borecki.

Po przerwie bardziej aktywni byli gospodarze, lecz to Duma Kalisza podwyższyła prowadzenie. W 57. minucie źle piłkę wybili defensorzy Pogoni. Trafiła ona łupem Nestora Gordillo, który przepięknie uderzył z 16. metra. W Grodzisku Mazowieckim kakaesiacy prowadzili już 2:0. W polu karnym Górskiego zagotowało się w 69. minucie. Dogranie jednego z zawodników Pogoni zostało jednak w ostatnim momencie wybite przez kaliskiego obrońcę. W 79. minucie Hiszpan mógł znów wpisać się na listę strzelców, ale uderzenie z podcinki wybronił goalkeeper gospodarzy. Kilka minut później bardzo bliski zdobycia bramki był Piotr Giel. Napastnik KKS-u przegrał jednak pojedynek fizyczny z defensorem rywali, a piłka została wybita na rzut rożny. Celnie, po rajdzie z flanki, uderzył jeszcze przed zakończeniem regulaminowego czasu Mateusz Mączyński. Rezultat meczu nie zmienił się do ostatniego gwizdka i “Trójkolorowi” w ten sposób zanotowali 13. zwycięstwo w kończącym się sezonie eWinner 2. ligi.

***
33. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 14.05.2022, godz. 18:00, Stadion Miejski w Grodzisku Mazowieckim, Aleja Mokronoskich 4
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KKS Kalisz 0:2 (0:1)
0:1 Mateusz Wysokiński 36. min, 0:2 Néstor Gordillo 57. min.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: 1. Artur Haluch – 75. Aleksander Theus (46. min 19. Jakub Apolinarski), 21. Kacper Łoś, 8. Rafał Zembrowski, 20. Piotr Maślanka (67. min 3. Mariusz Sławek) – 7. Mateusz Lisowski (46. min 13. Maciej Bortniczuk), 18. Piotr Owczarek, 6. Jakub Kołaczek, 10. Damian Jaroń (46. min 14. Michał Wrzesiński), 11. Michał Sacharuk (64. min 77. Wojciech Kalinowski) – 9. Jean Franco Sarmiento.

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski – 37. Nikodem Zawistowski (72. min 8. Mateusz Mączyński), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 32. Przemysław Stolc, 15. Jakub Staszak (72. min 22. Karol Smajdor) – 11. Michał Borecki (59. min 14. Bartosz Gęsior), 24. Mateusz Wysokiński, 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (79. min 16. Bartłomiej Putno) – 99. Piotr Giel.

Żółte kartki: Sacharuk, Zembrowski, Theus (Pogoń) i Łuszkiewicz, Górski (KKS).