„Źyciówki” w Bełchatowie

Wartościowe wyniki odnotowali zawodnicy UKS 12 Kalisz podczas mistrzostw Polski młodzików w lekkiej atletyce. Rozegrane w miniony weekend w Bełchatowie zawody to najważniejsza impreza sezonu dla tej kategorii wiekowej.

Piątą lokatę w chodzie na 3 km zajęła Amelia Błażejewska, która przy porywistym wietrze poprawiła swoja życiówkę (16:10.57). – Warto podkreślić, że ta konkurencja stała na niebywale wysokim poziomie. W ubiegłym roku wynik Amelki dawał brązowy medal – zaznacza trener młodych chodziarzy Paweł Wiśniewski.  Po rekord życiowy poszedł także Jan Rosiewicz, który w chodzie na 5 km z czasem 28:33.30  zajął ostatecznie  6. miejsce.

Pecha miała natomiast rywalizująca w biegu na 100m Maja Łyskowka. Podopieczna trenera Roberta Kurzajczyka w końcówce sezonu nabawiła się kontuzji i do Bełchatowa udała się
w niepełnej dyspozycji. W dodatku jej start odbywał się przy przeciwnym wietrze, podczas gdy uczestniczki pozostałych serii biegały z korzystnym wiatrem, a w pierwszej znacznie przekraczał on dozwoloną normę. Ostatecznie Maja, z wynikiem 13.05, sklasyfikowana została na 13. pozycji.

Tekst: Karina Zachara, fot. Krzysztof Kisiel