Sportowe zakończenie wakacji w kaliskim skateparku

W kaliskim skateparku trwa impreza na zakończenie wakacji. Przedsięwzięcie jest podsumowaniem sportowych działań Miasta prowadzonych na terenie obiektu, skierowanych do dzieci i młodzieży, a także akcji „Jazda z kaskiem”, której celem było uświadomienie młodym ludziom jak ważne dla zdrowia i życia jest noszenie kasku oraz ochraniaczy.

W programie imprezy, którą zorganizowało Miasto Kalisz, znalazły się m.in. warsztaty jazdy na hulajnodze i deskorolce oraz mini zawody.

W skateparku odbyło się także podsumowanie Kaliskiego Tygodnia Zdrowia, zorganizowanego przez Sekcję Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. Program Tygodnia Zdrowia, z uwagi na trwającą pandemię, został zmieniony.

Przedszkolaki oraz uczniowie ze szkół podstawowych i liceów odebrali nagrody za udział w konkursach zorganizowanych przez kaliski Sanepid. W sumie odbyło się 8 konkursów. Celem jednego z nich było zaprojektowanie plakatu pt. „Noś maskę”. Zwycięskie prace ozdobią ulice naszego miasta. Łącznie nagrodzonych zostało blisko 250 osób.

Nagrody wręczali m.in. wiceprezydenci Kalisza – Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny.

- Miasto wspiera wszelkie działania promujące zdrowy styl życia oraz bezpieczne uprawianie sportu – mówił wiceprezydent Mateusz Podsadny. - Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w organizacji wakacyjnych, sportowych zajęć w kaliskim skateparku oraz osobom zaangażowanym w działania związane z tygodniem zdrowia. Gratuluje nagrodzonym. Pamiętajmy jak ważna jest profilaktyka, dbajmy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Sportowe zajęcia dla dzieci w skateparku prowadził podczas wakacji Animator Sportu Radosław Nowaczyk.

Dodatkowo stowarzyszenie Kask jest cool zorganizowało grę miejską z nagrodami pn. „Kalisz jest cool”.

W dzisiejszej imprezie uczestniczyli: wiceprezydenci Kalisza – Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny; przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, powiatowych, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu, placówek edukacyjnych i kulturalnych, PCK w Kaliszu, Straży Miejskiej Kalisza, Szkolnego Związku Sportowego.

Zapraszamy do godz. 19.30

Program imprezy:
10:00-10:50 - warsztaty - grupa początkująca (hulajnoga, deskorolka)
11:00-11:50 - warsztaty - grupy średniozaawansowane (hulajnoga, deskorolka)
12:00-12:50 - warsztaty - grupa zaawansowana (hulajnoga, deskorolka)
13:00 -14:00 - mini zawody (best trick, high jump) z nagrodami
14:00-15:00 - warsztaty z malowania hulajnogi i deskorolki
19:30 - projekcja filmu „Historia kaliskiej deskorolki” oraz filmiku podsumowującego „Wakacje SKATE 2020 w kaliskim skateparku”

Program imprezy towarzyszącej - gra miejska „Kalisz jest Cool”:
9:45 -10:00 zapisy
10:00 - odprawa