Stare fotografie odnalezione w Orlim Stawie

Kilkanaście starych fotografii odnaleziono w odpadach przywiezionych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”.

Dzięki spostrzegawczości Łukasza Werbińskiego, kierownika sortowni i kompostowni udało się ocalić je od zniszczenia. Najprawdopodobniej są to pamiątki żołnierzy z okresu służby wojskowej w jednostce w Sejnach.

Fotografie datowane są na lata 30. XX wieku. Na jednym ze zdjęć widnieje podpis Tłokinia 4.VIII.35 r. zdecydowano więc, że zostaną one przekazane do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Odnalezione, stare fotografie to kolejna cenna rzecz uratowana przez pracowników Zakładu „Orli Staw”. Wcześniej ocalono książkę pt. „ZIEMIA I MORZA, czyli Opis Fizyki Kuli Ziemskiej” z 1873 roku przekazaną do Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu.

Już niedługo renowacji zostanie poddana, odnaleziona w ubiegłym roku niezwykle ciekawa i rzadka pozycja wydawnicza, pochodząca z okresu dwudziestolecia międzywojennego pt. Parlament Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1927.
W ten sposób udało się ochronić od zniszczenia kolejną ciekawą pamiątkę z minionych lat.

Tekst: Piotr Szyszkiewicz
Wersja do druku
Wersja PDF