Świąteczne iluminacje ozdobią Kalisz

Podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Kalisz zostanie ozdobiony świątecznymi iluminacjami.

W tym roku przed ratuszem, zgodnie z obowiązującą umową, pojawią się: choinka, ciuchcia z kolorowymi wagonami i pluszowy miś. Ponadto w różnych częściach miasta zostanie rozmieszczonych osiemdziesiąt dekoracji latarniowych. Przy rondzie Celtyckim znajdą się renifer i gwiazda. Przed siedzibę rady miasta powróci świetlny fortepian. Miasto zyska także dodatkowe oświetlenie świąteczne. Mozna już składać oferty na realizację zadania w ramach budżetu obywatelskiego 2020 „Iluminacje bożonarodzeniowe w różnych częściach miasta”.

Decyzją mieszkańców, w ramach zadania „Iluminacje bożonarodzeniowe w różnych częściach miasta”, w Kaliszu zostaną rozmieszczone ledowe ozdoby - elementy przestrzenne wykonane z konstrukcji aluminiowej: Pan Ciastek o wysokość ok. 150 cm, długość ok. 100 cm, szerokość ok. 60 cm i pingwin w czapce św. Mikołaja o wysokość ok. 130 cm, długość ok. 85 cm, szerokość ok. 70 cm. Ponadto na drzewach, na placu Jana Pawła II, zostaną zawieszone sznury ledowe o stałej, białej ciepłej barwie światła. Oświetlona zostanie także fontanna „Noce i Dnie”.

Oferty należy kierować pod adres: zamowienia-wsrk@um.kalisz.pl; do 26 listopada 2020 r., do godz. 10.00. Wszelkie szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kalisza, w zakładce „ogłoszenia”.

Na zadanie ogólnomiejskie „Iluminacje bożonarodzeniowe w różnych częściach miasta” zostało oddanych 410 głosów.

Zadanie zostanie zrealizowane do 4 grudnia 2020 roku.

Tekst i zdjęcie: Anna Błaszczyk - Urząd Miasta Kalisza
Wersja do druku
Wersja PDF