Tenisowe talenty wśród najmłodszych

Kalisz i Ostrów Wielkopolski połączyły siły w tenisie ziemnym. Grupa młodych adeptów tej dyscypliny wystąpiła w drużynie Turbo Rakiety KKS Kalisz w Talentiadzie Tenisowej 2020, zdobywającnajwyższe noty i tym samym wygrała eliminacje wojewódzkie, ogólnopolski półfinał, a na koniec finał ogólnopolski, zostając najlepszą drużyną w Polsce.

Zawody rozegrano we wrześniu na kortach AZS Poznań. Dzieci rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych oraz grach para tenisowych i tenisowych. Drużyna Turbo Rakiet w składzie: Maja Maksimowicz, Lilly Jędrzejak, Blanka Wasiela, Jakub Nowak, Igor Bartnik, Jakub Gatkowski pozostawiła w tyle blisko 100 drużyn z całej Polski, przegrywając w całych rozgrywkach tylko jeden pojedynek drużynowy.

Organizatorem turnieju był Polski Związek Tenisowy.

Dziś młodzi tenisiści wspólnie z trenerem, Rafałem Mikulskim, spotkali się z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem.

- Wasze osiągnięcie to efekt ciężkiej pracy i wytrwałości, a także zaangażowania trenera i rodziców. Gratuluję sukcesu, który świadczy również o dużym talencie sportowym. Czekamy na kolejne osiągnięcia kaliskich i ostrowskich zawodników w tenisie ziemnym, zatem życzę Wam powodzenia w realizacji sportowych planów - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Wygrana w Talentiadzie jest największym drużynowym osiągnięciem rangi krajowej w tenisie dzieci do lat 10. W przyszłym roku 9-letni dziś zawodnicy, stanowiący trzon drużyny, zamierzają bronić tytułu.

Spotkanie było okazją do rozmowy o tenisowej pasji, a także wręczenia upominków. Do gratulacji przyłączyła się Urszula Bogaczyk, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Urząd Miasta Kalisza