Tom w dom – nowy projekt kaliskiej biblioteki

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek i Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu zainaugurowali działalność projektu „Tom w dom”.

- Kaliszanie chętnie wypożyczają i czytają książki, niestety nie każdy ma możliwość, by dotrzeć do biblioteki, dlatego powstał "Tom w dom". Cieszę się, że możemy pomóc osobom, które chciałyby korzystać z księgozbiorów, a nie mogą z uwagi na chorobę lub niepełnosprawność  - mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Miasto Kalisz zawsze wspiera działania kaliskiej placówki i tym razem, z wielką satysfakcją, przyłączyliśmy się do finansowania przedsięwzięcia.

„Tom w dom” to nowy projekt kaliskiej biblioteki, polegający na dostarczaniu książek do domów tych czytelników, którzy ze względu na ograniczoną mobilność spowodowaną wiekiem, niepełnosprawnością lub dłuższą chorobą, a także opieką nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, nie mogą osobiście odwiedzać placówki.

Przemieszczanie się osób dostarczających wypożyczone książki do domów czytelników ułatwią dwa rowery, które wspólnie kupili Miasto Kalisz i Miejska Biblioteka Publiczna.

- Dzięki nowemu projektowi osoby, które nie mają możliwości osobistego dotarcia do księgozbiorów, nie tylko będą mogły czytać ulubione książki, ale także będą miały pewność, że zostaną one w terminie odniesione do biblioteki - wyjaśnia Robert Kuciński, dyrektor MBP.

Osoby, które kwalifikują się do wzięcia udziału w projekcie, mogą zgłosić się telefonicznie lub mailowo do filii MBP, w której otrzymały legitymację.

Pomysłodawcą projektu jest Arkadiusz Pacholski.

Szczegółowy regulamin, dotyczący nowej usługi, będzie dostępny na stronie internetowej MBP oraz we wszystkich filiach.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk
Wersja do druku
Wersja PDF