Uczcijmy wspólnie Narodowe Święto Niepodległości

Zapraszamy kaliszan do wspólnego świętowania. Wyruszymy z placu przy ulicy 3 Maja w Kaliskim Marszu Niepodległości, by dotrzeć na plac Bogusławskiego, gdzie odbędzie się główna część uroczystości. Szczegóły przedstawili podczas konferencji prasowej wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz przedstawiciele Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i postanowiliśmy zorganizować Kaliski Marsz Niepodległości w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchody włączone są różne instytucje, stowarzyszenia, szkoły oraz mieszkańcy Kalisza. O godz. 11 spotkamy się na placu przy ul. 3 Maja, stamtąd będziemy maszerować przez plac Jana Pawła II, ulice: Kolegialną i Sukienniczą do placu Bogusławskiego. W drodze będziemy się zatrzymywać przy pomnikach: Adama Asnyka, św. Jana Pawła II i marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożymy kwiaty i zapalimy znicze. Serdecznie zapraszam na ten historyczny, pierwszy marsz niepodległości. Świętujmy wspólnie w radosnej atmosferze – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

O bezpieczeństwo uczestników marszu zadba Policja i Straż Miejska Kalisza.

W kolumnie marszowej znajdą się pododdziały 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, reprezentanci klas mundurowych, jednostki strzeleckiej i Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Główna uroczystość na placu Bogusławskiego zostanie przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem i regulaminem uroczystości oraz mapką przedstawiającą trasę marszu.

Ponadto, 11 listopada o godz. 13:00 w katedrze odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 15:00 Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej przeprowadzi grę miejską. Odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących. Szczegóły przedstawiono na załączonym plakacie.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Furmaniak, grafika: Joanna Czajczyńska - Kancelaria Prezydenta Miasta