180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej

23 maja br. przy pomniku Marii Konopnickiej oraz w Auli WPA UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego, odbędą się uroczystości z okazji 180. rocznicy urodzin poetki. Patronat honorowy nad powyższymi wydarzeniami sprawuje Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski. Oficjalne obchody poprzedzi literacka gra miejska „Kaliskie upamiętnienia Marii Konopnickiej”, w której udział wezmą uczniowie szkół kaliskich oraz zaproszonych spoza Kalisza, noszących imię poetki.

Organizatorami poniedziałkowych obchodów są Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej oraz Miasto Kalisz. W ich przygotowanie zaangażowały się również: Archiwum Państwowe w Kaliszu, Stowarzyszenie PRO KALISIA oraz Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu UAM w Poznaniu.

Bliższe informacje w zaproszeniu i na plakacie.

Organizatorzy zapraszają do udziału w planowanych obchodach.

W przeddzień wymienionych wydarzeń, w Katedrze Kaliskiej odprawiona zostanie uroczysta msza św. Rozpocznie się ona o 12.30.

WKST za Organizatorami