Uroczystości patriotyczne w maju

Przed nami Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Narodowy Dzień Zwycięstwa.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzonego 2 maja, na masztach przed ratuszem oraz na wszystkich budynkach Urzędu Miasta Kalisza zostaną wywieszone flagi państwowe. Punktualnie o godz. 12.00 z kaliskiego ratusza wybrzmi hymn państwowy. Flagi na masztach podniosą uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu. W tym czasie na Głównym Rynku mieszkańcy Kalisza i turyści obdarowani zostaną chorągiewkami biało-czerwonymi rozdawanymi przez harcerzy kaliskiego Hufca ZHP.

3 maja obchodzimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na Głównym Rynku w Kaliszu od godz. 10.00 rozpocznie się uroczystość patriotyczna. W inscenizacji pt.: "Zgoda Sejmu to sprawiła", wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu, pod kierunkiem dr. Maciej Michalskiego. Uroczystość uświetnią przedstawiciele Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych oraz orkiestra dęta Dobrzec-Kalisz, pod kierunkiem Jacka Konopczyńskiego. O godz. 11.15, w kaliskiej katedrze odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny celebrowana przez biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

8 maja, w Narodowym Dniu Zwycięstwa, na Głównym Rynku w Kaliszu, o godz. 14.00, przed tablicą pamiątkową poświęconą bohaterom I i II wojny światowej zostaną złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze pamięci przez władze miasta Kalisza oraz przybyłe na uroczystość delegacje. W programie obchodów przewidziane jest wystąpienie Prezydenta Miasta Kalisza. Uroczystość uświetni występ muzyczny Wojciecha Pietrzaka, 14 - letniego kaliszanina, ucznia drugiej klasy II stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, który zagra utwory patriotyczne na fortepianie Cadenza.

WKST