Urodziny miasta Kalisza

Prezydent Krystian Kinastowski zaprasza do wspólnego świętowania urodzin miasta na Głównym Rynku. Będą torty od kaliskich cukierników, życzenia, symboliczne „100” lat oraz plenerowy koncert.

– Przed nami Święto Miasta Kalisza. Najważniejsze wydarzenia koncentrują się wokół 11 czerwca, na pamiątkę odnowienia i uroczystego potwierdzenia nadania Kaliszowi praw miejskich. W tym roku na Głównym Rynku wyprawimy naszemu miastu urodzinowe przyjęcie – zapowiada prezydent Krystian Kinastowski.

11 czerwca, o godz. 18.30, z okna sali recepcyjnej ratusza zabrzmi hejnał. Następnie życzenia miastu złożą prezydent Krystian Kinastowski oraz Sławomir Lasiecki, przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

Przy akompaniamencie big bandu i wspólnie z kaliskimi chórami odśpiewamy symboliczne „100 lat”.

W organizację wydarzenia zaangażowały się lokalne cukiernie i pracownie cukiernicze.

Torty dla mieszkańców przygotują i zaprezentują:
- ButterLove Pracownia Tortów Artystycznych,
- Cafe Roberto,
- Cukiernia Ewa Kasprzak,
- Cukiernictwo Koszyczarski,
- Cukiernia PyziPyzi - Domowe wyroby cukiernicze,
- SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców,
- Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego".

Po krótkiej prezentacji zaprosimy na degustację kaliskich wypieków.

Serwowane będą także lemoniada oraz zdrowa woda z kaliskich wodociągów.

Na scenie wystąpi zespół BMB Jazz w składzie: Borys Wdowczyk, Maciej Kujawa, Bartek Wawrzyniak oraz Zofia Rogacka. Następnie wysłuchamy koncertu kaliskiego Big Bandu New Collective.

Zapraszamy również do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji multimedialnej oraz tarasu widokowego w wieży ratusza. W tym dniu ratuszowa ekspozycja będzie dostępna w godzinach 16-22.

Cukiernie, która chciałyby dołączyć i przygotować urodzinowe torty, zapraszamy do kontaktu: kpm@um.kalisz.pl.

Tekst: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta, grafika: KPM