Wielkie kolędowanie już jutro! Transmisja na kalisz.pl

Laura Łącz, Izabela Trojanowska, Olga Bończyk, Karolina Charko, kaliscy symfonicy pod batutą Adama Klocka - m.in. tych wykonawców będziemy słuchać podczas 5. edycji koncertu "Kolęd Pełni". Wspólne śpiewanie bożonarodzeniowych pieśni rozpocznie jutro o godzinie 20.00, w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego. Koncert będzie transmitowany m.in. na portalu kalisz.pl.

Transmisja na żywo:

Tegoroczna edycja cyklu odbędzie się w kościele jezuickim, ze względu na trwający remont świątyni franciszkańskiej. Wśród wykonawców zobaczymy Laurę Łącz, Izabelę Trojanowską, Olgę Bończyk, Karolinę Charko, Piotra Lato, Kacpra Urbaniaka, Martę Mowczan, Gabrysię Nowicką, Wiktora Mowczana oraz Nikolę Kolinkę. Artystom akompaniować będzie m.in. kameralny skład filharmoników kaliskich pod kierownictwem Adama Klocka.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w ogrójcu klasztoru stanie telebim, na którym będzie można śledzić bezpośrednią transmisję z koncertu. Organizatorzy zapewnią gorące napoje, by wszystkim zainteresowanym ułatwić wspólne kolędowanie. Koncert będzie można śledzić na bieżąco także na stronach kalisz.pl, wielkopolska.tv oraz domjozefa.tv.

5. edycja wydarzenia rozpocznie się w środę, 19 grudnia, o godzinie 20.00.

Organizatorami koncertu są Moose Productions i Klasztor OO. Franciszkanów. Wydarzenie współorganizują Klasztor OO. Jezuitów w Kaliszu oraz OSRiR w Kaliszu. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kalisza.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli m.in. Jego Ekscelencja Biskup Kaliski Edward Janiak oraz Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

Oprac. Tomasz Staszczyk