Wojskowy bieg z przeszkodami - Formoza Challenge - już w niedzielę w Kaliszu!

16 maja w Lesie Winiarskim uczestnicy Formoza Challenge zmierzą się z ponad 50 zróżnicowanymi przeszkodami, w pokonaniu których liczyć się będą siła, wytrwałość, umysł, ale i współpraca. Wyzwanie podejmie również drużyna prezydencka.

W kaliskiej edycji biegu uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 50 zróżnicowanych przeszkód, od zagadek mentalnych, przez umiejętność celnego strzelania, na równoważniach i linach kończąc.

Z przeszkodami zmagać się będą także: prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydenci: Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny.

- Liczba ponad 650 zapisanych uczestników czyni imprezę udaną już na starcie. Sądzę, że Formoza Challenge, podobnie jak Triathlon, zagości na dłużej w naszym mieście, tym bardziej, że biegi z przeszkodami stały się wielką atrakcją - powiedział Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza, podczas spotkania z przedstawicielami mediów.

Powodzenia wszystkim uczestnikom życzył wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania kaliszanom elitarnej morskiej jednostki Formoza, wymienianej przy akcjach wojsk specjalnych.

- Kalisz jest dla nas nowym portem, do którego zacumowaliśmy w tym roku. Jednym z głównych celów imprezy jest rekrutacja do Wojska Polskiego, do wojsk specjalnych, a w szczególności do jednostki Formoza. Szukamy cały czas nowych kandydatów do służby w naszej jednostce, która z pewnością jest wyczerpującą i trudną służbą, ale z naszych danych rozpoznawczych wynika, że potencjał, jeśli chodzi o zasoby osobowe na ziemi kaliskiej, jest bardzo bogaty, stąd też nasza tutaj obecność - powiedział kmdr Krystian Majewski z Jednostki Wojskowej Formoza, reprezentujący Stowarzyszenie kulturalno-rekreacyjno-sportowe "KRS Formoza".

Trasa biegu wytyczona została w całości w kompleksie Las Winiarski, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Kalisz.

- Impreza współgra z naszą nową inicjatywą "Biegam, bo lubię lasy". Potencjał w Kaliszu do biegania jest bardzo duży, co widzimy w liczbie osób, które zgłosiły się na Formozę, ale także na cykl "Biegam, bo lubię lasy". W naszej działalności cały czas staramy się otworzyć las dla mieszkańców i udostępnić go właśnie na tego typu imprezy - powiedziała Beata Kątna z Nadleśnictwa Kalisz.

Hasło wydarzenia brzmi "Nigdy nie zostawiamy swoich".

- Hasło bardzo pasuje do tej imprezy, ponieważ, w odróżnieniu od innych imprez tego typu, podkreślamy, by zawodnicy wspierali się i pomagali sobie na trasie. Uczestnicy mogą również wykupić się z przeszkody przysiadami i pompkami - mówił Aleksander Rosa, reprezentujący organizatora biegu.

Zawodnicy będą rozpoczynali bieg w małych falach startowych. Przy każdej z przeszkód nad bezpieczeństwem czuwać będzie sędzia oraz wolontariusz.

Warto podkreślić, że medal, który otrzymają uczestnicy, stanowi odwzorowanie pomnika operatorów Formozy, który wkrótce stanie w Gdyni. Będzie wręczany po raz pierwszy właśnie w Kaliszu.

Zachęcamy do kibicowania! Bieg rozpocznie się o godz. 9:00.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta