Wspólne 50 lat

W kaliskim ratuszu spotkały się pary małżeńskie świętujące złote gody. Życzenia jubilatom złożył prezydent Krystian Kinastowski.

- Życie małżeńskie nie składa się z samych pięknych, jasnych i dobrych chwil. Bywają momenty zwątpienia i zniechęcenia, ale dziś to wszystko nie ma już jednak żadnego znaczenia. Wasz związek przetrwał trudną próbę czasu. Potrafiliście stworzyć dom, wychowaliście dzieci, a wielu z Was otacza swoją miłością wnuki, czy nawet prawnuki. Dajecie wielką nadzieję. Wiarę w to, że istnieją wartości stałe i niezmienne w tym niestałym i zmiennym świecie. Chcę Wam za to wszystko z całego serca podziękować – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Życzę, żebyście zawsze byli szczęśliwi. Żyjcie długie lata w zdrowiu, z uśmiechem i radością, które niesie Wasza miłość.

Włodarz miasta, w imieniu Prezydenta RP, wręczył jubilatom pamiątkowe medale.
Podczas uroczystości nie zabrakło toastu i pięknej oprawy muzycznej. Jubilaci, w obecności najbliższych - dzieci, wnuków, znajomych - odnowili przysięgę małżeńską:

W dniu naszego jubileuszu dziękujemy sobie za miłość i przywiązanie, za wyrozumiałość i wsparcie. Przyrzekamy, że uczynimy wszystko, aby szczęście małżeńskie było z nami na dalsze wspólne lata.

Złote gody świętowali:
I Tura: