Z przedsiębiorcami o rewitalizacji

Prezydent Krystian Kinastowski, Mariusz Przewoźnik – kierownik robót podczas prac związanych z przebudową Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej – oraz przedstawiciele wykonawcy i urzędnicy spotkali się dzisiaj z przedsiębiorcami ze ścisłego śródmieścia. Tematem rozmów były prace na starówce.

Przedsiębiorcy zostali poinformowani, że dostęp do ich lokali na Głównym Rynku cały czas będzie utrzymany, aby możliwe było korzystanie z nich oraz realizacja dostaw. Prace będą jednak powodowały okresowe wyłączanie poszczególnych fragmentów placu.

Obecnie przygotowywany jest projekt organizacji ruchu w czasie realizacji inwestycji. Co istotne, będzie on zakładał brak możliwości przejazdu ciężkiego sprzętu po nowo wyremontowanych ulicach Zamkowej i Śródmiejskiej.

Przebudowa Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej podzielona została na siedem etapów. Pierwszy – obejmujący część placu przed ratuszem pomiędzy ulicami Łazienną a Rzeźniczą – rozpocznie się na przełomie maja i czerwca. Po zakończeniu tych robót realizowane będą następne etapy, obejmujące części Głównego Rynku, kolejno: pomiędzy ulicami św. Stanisława i Śródmiejską, Mariańską i Zamkową oraz Kanonicką i Złotą. Przebudowa ulicy Kanonickiej podzielona zostanie na trzy części, ograniczone kolejnymi przecznicami. Jako pierwszy odnowiony zostanie odcinek pomiędzy Głównym Rynkiem a Garbarską. Prace na Kanonickiej rozpoczną się jeszcze latem i będą prowadzone równolegle z tymi na Głównym Rynku.

Koniec prac planowany jest na wiosnę przyszłego roku.

Tekst Juliusz Kowalczyk, grafiki: Mariusz Przewoźnik, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza