Za pomyślność kaliszan!

Kaliszanie wznieśli dziś toast za nowy, 2019 rok. W sali recepcyjnej ratusza życzenia złożyli wszystkim m.in. Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza i Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta.

Na tradycyjnym, noworocznym spotkaniu pojawili się m.in. samorządowcy, parlamentarzyści, kaliscy radni, duchowni, przedsiębiorcy, ludzie kultury i nauki, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych. Zebrani wznieśli toast za nowy, 2019 rok.

Mamy rok dwa tysiące dziewiętnasty, ważny z perspektywy rocznic, które niesie. Mija trzydzieści lat od przeprowadzonej w 1989 roku reformy samorządowej i piętnaście od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Był to okres olbrzymich zmian dla całego kraju, w tym naszego miasta. Czas dla nas niełatwy, gdyż Kalisz stanął przed ogromnym wyzwaniem. Kolejny raz musiał budować swoją tożsamość, już nie jako stolica województwa. Dzięki wewnętrznej sile, potencjałowi mieszkańców i działających tu instytucji, Kalisz wytworzył nowe obszary aktywności. Obszary, które odpowiadają aspiracjom jego mieszkańców i sprawiają, że miasto może rozwijać się w dynamicznym i konkurencyjnym otoczeniu.
To miasto stale udowadnia, że jest silnym, regionalnym ośrodkiem, stolicą Wielkopolski południowej, centrum biznesowym i usługowym z całą paletą szkół i placówek edukacyjnych szpitalami i siecią przychodni specjalistycznych, instytucjami kultury na najwyższym poziomie, obiektami sportowymi i rekreacyjnymi. Niekwestionowanym wyróżnikiem, naszą marką, jest wielowiekowa historia i spuścizna mieszkańców Kalisza, którzy od pokoleń budują to miasto. Dzisiaj to my tworzymy miasto i to od nas zależy, jaki będzie dalszy ciąg tej historii. To ogromna odpowiedzialność, ale i wielkie wyzwanie - mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Dzięki głosom mieszkańców Kalisza, przez pięć lat będę miał zaszczyt piastować funkcję prezydenta najstarszego miasta w Polsce. Każdego dnia będę dbał o jego interesy wszędzie: tu, na miejscu, wśród mieszkańców i reprezentujących ich organizacji społecznych i politycznych; w Wielkopolsce i jej stolicy Poznaniu - zjednując dla Kalisza samorząd województwa; a także w stolicy kraju, licząc na wsparcie parlamentarzystów, którzy są najlepszymi ambasadorami i adwokatami naszych spraw. Wierzę, że działania te poprze Rada Miasta Kalisza. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy w stanie tworzyć projekty, które rozsławią nasze miasto w kraju, Europie i na świecie, że do słowa Kalisz dopiszemy swoją historię. Drodzy kaliszanie, szanowni goście, niech rok dwa tysiące dziewiętnasty spełni Państwa oczekiwania, przyniesie realizację planów i zamierzeń. Niech będzie rokiem rozwoju i sukcesów!

Noworoczne życzenia złożył zebranym także Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza. Dzisiejszą uroczystość uświetnił koncert Doroty Wróblewskiej.

Każdy z gości otrzymał na pamiątkę spotkania rysunki Tadeusza Kulisiewicza.

 

Wersja do druku
Wersja PDF