Zadbaj o swoje zdrowie – przyjdź na spotkanie edukacyjne i weź udział w badaniach

Miasto Kalisz po raz kolejny przyłączyło się do realizacji projektów profilaktycznych, dzięki którym możliwe jest zdiagnozowanie nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz chorób układu moczowo-płciowego mężczyzn. Zapraszamy do udziału w spotkaniu edukacyjnym, podczas którego poznamy szczegóły dotyczące badań.

Projekty pod nazwą: ,,Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego (badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia)” oraz „Pogram profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu moczowo-płciowego mężczyzn (badanie PSA skierowane dla mężczyzn od 50 roku życia)” finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Spotkanie edukacyjne odbędzie się 29 lipca o godzinie 12.15 w Sali Recepcyjnej Kaliskiego Ratusza (zainteresowanym uczestnikom zostaną rozdane specjalne probówki do samodzielnego przygotowania materiału do badania na krew utajoną w kale).

Przekazanie próbek do analizy i przeprowadzenie badań PSA w dniu zaplanowano 8 sierpnia, w godz. 9.00 - 13.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu, przy ul. Kościuszki 6.