Zapraszamy do udziału w Dyktandzie Kaliskim 2022

15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Świętego Michała odbędzie się Dyktando Kaliskie 2022 o Złote Pióro Prezydenta Miasta Kalisza. Start o godzinie 10:00. Zapraszamy do udziału!

Udział w dyktandzie może wziąć każdy. Rejestracji należy dokonać przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wyrażenia pisemnie niezbędnych zgód na przetwarzanie danych osobowych. Zgłoszenia należy dostarczyć do 8 grudnia do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza, ul. Jasna 2, pokój nr 102 lub przesłać skan mailowo na adres: mrzetecka@um.kalisz.pl. W tytule należy wpisać "Dyktando".

Tekst dyktanda przygotował dr Maciej Michalski - teatrolog, nauczyciel języka polskiego, doradca metodyczny języka polskiego.

Regulamin dyktanda razem z dokumentami zgłoszeniowymi w załączniku.

Organizatorami dyktanda są Miasto Kalisz oraz Szkoła Podstawowa nr 22 im. Józefa Piłsudskiego w Kaliszu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Krystian Kinastowski - Prezydent Miasta Kalisza.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, grafika: Joanna Czajczyńska - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza