Zapraszamy do wspólnej zabawy sylwestrowej

Półtoragodzinny koncert zespołu „Części zamienne”, dwie godziny zabawy z DJ Lady Kowalski, pokaz fajerwerków oraz wspólne wysłanie życzeń noworocznych. Te i wiele innych niespodzianek czeka na kaliszan, którzy powitają nowy rok na Głównym Rynku. Od grudnia do lutego atrakcją będzie lodowisko, które powstanie przed ratuszem oraz zimowa kawiarnia.

Władze miasta zabiegają, aby przez ratuszem powstało tymczasowe lodowisko, z którego kaliszanie będą korzystać od połowy grudnia do lutego.

- Jest to nowa propozycja. Wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Wystarczy przynieść własne lub wypożyczyć łyżwy i można aktywnie spędzać czas – zapowiada Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. - Chcę, by śródmieście było atrakcyjne przez cały rok, a w okresie świątecznym miało szczególną atmosferę. Rozmawiamy z restauratorami o możliwości otwarcia zimowych ogródków, kawiarni.

Tradycyjnie już kaliszanie będą mogli wspólnie z prezydentami miasta powitać nowy rok. Zabawa odbędzie się przed ratuszem.

- Kaliszanie chcą witać kolejny rok w blasku fajerwerków i jako władze samorządowe musimy to uszanować. Takie głosy dochodzą do nas po ubiegłorocznym wieczorze sylwestrowym, podczas którego zaprezentowano pokaz świetlny. Wracamy do tradycji. Zaplanowany pokaz potrwa 6 minut. Apelujemy, aby nie robić pokazów w różnych częściach miasta, nie strzelać przez cały wieczór. Niech będzie to jeden, wspólny kaliski wystrzałowy Sylwester. Uprzedzimy mieszkańców, właścicieli zwierząt, przez co zaoszczędzimy stresu czworonogom.

Na wieczór sylwestrowy przygotowywany jest specjalny program muzyczny. Półtoragodzinny koncert zespołu „Części zamienne”, dwie godziny zabawy z DJ Lady Kowalski, wspólne wysłanie życzeń noworocznych to tylko niektóre z trakcji. Zabawa potrwa do godziny 2.

Tekst: Iwona Cieślak, fot. Magdalena Bartnik