Zaproszenie na święto parafialne w kaliskiej Cerkwi Prawosławnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Ksiądz Kanonik Mirosław Antosiuk, Proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła serdecznie zaprasza kaliszan i przebywających w naszym mieście gości na uroczystości święta patronów kaliskiej cerkwi – Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz 20-lecie posługi proboszczowskiej w parafii kaliskiej, które celebrowane będą 14 lipca podczas nabożeństwa o godzinie 10.00 w Cerkwi przy ul. Niecałej 1. Liturgii przewodniczyć będzie Jego Ekscelencją Najprzewielebniejszy Atanazy Biskup Łódzki i Poznański.

Uroczystości poprzedzi procesja o godzinie 9.30 zgromadzonych duchownych prawosławnych i wiernych z Jego Ekscelencją Najprzewielebniejszym Atanazym do cerkwi, gdzie o godzinie 10.00 rozpocznie się odpustowe nabożeństwo.

Wyznawcy prawosławia nieprzerwanie obecni na kartach historii Kalisza, współtworzyli tradycje naszego wielokulturowego i wielowyznaniowego miasta, a kaliska Parafia Prawosławna od ponad 240 lat gromadzi wiernych tego obrządku.

W przyszłym roku, jedyna w tej części Wielkopolski świątynia prawosławna – zabytkowa kaliska cerkiew zaprojektowana przez architekta Michała Zenowicza – obchodzić będzie 90-lecie istnienia.

Opracowała Anna Woźniak Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu na podstawie materiałów otrzymanych z Parafii Prawosławnej w Kaliszu