Zgłoś kandydata do miejskich wyróżnień

31 marca 2022 r. upływa termin zgłaszania kandydatów do wyróżnień: Honorowe Obywatelstwo Miasta Kalisza, Odznaka Honorowa Miasta Kalisza oraz Nagroda Miasta Kalisza.

Corocznie najważniejsze miejskie wyróżnienia wręczane są podczas czerwcowego Święta Miasta.

Podmioty uprawnione do przedstawiania kandydatur to: prezydent, radni, kluby radnych, stowarzyszenia, związki i inne organizacje.

Zgłoszenia należy kierować do przewodniczącego Rady Miasta Kalisza (Kancelaria Rady Miasta, Villa Calisia).

Po wyczerpaniu procedury opiniodawczej, Rada Miasta Kalisza zdecyduje o wyborze osób, które zostaną uhonorowane najwyższymi miejskimi odznaczeniami.

Wyróżnienia zostaną wręczone podczas uroczystej sesji, która odbędzie się
10 czerwca 2022 roku z okazji Święta Miasta Kalisza.

Przyznawanie wyróżnień jest zgodne z uchwałami Rady Miasta Kalisza w sprawie:
- nadawania tytułu Honorowe Obywatelstwo Miasta Kalisza,
- ustanowienia Odznaki Honorowej Miasta Kalisza, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania i noszenia,
- ustanowienia i zasad przyznawania Nagrody Miasta Kalisza.
Wnioski do wyróżnień stanowią załącznik do powyższych uchwał.
Dokumenty znajdują się w załącznikach.

Oprac. Anna Błaszczyk - Kancelaria Prezydenta Miasta, za Kancelaria Rady Miasta