200 miniłąk kwietnych dla mieszkańców

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w najbliższą sobotę, 6 czerwca, prezydent Krystian Kinastowski rozda dwieście miniłąk kwietnych.

- Drodzy Kaliszanie! W najbliższą sobotę będę czekał na Was o godzinie 10:00 na Nowym Rynku, aby wręczyć Wam nasiona łąki kwietnej. Wysiewając je, pięknie ozdobicie nasze miasto. Zapraszam, do zobaczenia! - zapowiedział prezydent Krystian Kinastowski.

W „zielonych” kopertach znajduje się mieszanka jednorocznych i wieloletnich roślin przyjaznych owadom zapylającym, jak chaber bławatek, cząber ogrodowy, facelia błękitna, gipsówka wytworna, koniczyna biała, koper ogrodowy, złocień właściwy, krwawnica pospolita, krwawnik pospolity dziki, nagietek lekarski, rumianek pospolity, stokrotka pospolita dzika, złocień właściwy.

Dzikie kwiaty nie tylko pięknie ozdobią skrawek zieleni, ale będą także domem i stołówką pożytecznych owadów i innych małych zwierząt. Łąki kwietne nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji, a dzięki różnorodności biologicznej, stanowią naturalną ochronę dla innych roślin.

Oprac. Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Kancelaria Prezydenta Miasta