„Akcja segregacja” podsumowana

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek i Ewelina Dudek - naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza - wręczyli dzisiaj nagrody laureatom konkursu ekologicznego „Akcja segregacja”. Na konkurs zgłoszono 191 prac w formie elektronicznej i papierowej.

Zadaniem uczestników było stworzenie pracy artystycznej, zachęcającej do segregacji odpadów. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz dbałości o czystość środowiska naturalnego.

Jury, pod przewodnictwem wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, oceniało 191 prac w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

W tej pierwszej zwyciężyła praca zbiorowa uczniów Szkoły Podstawowej nr 19: Filipa Janiaka, Elizy Marczak i Łukasza Marciniaka. Za najlepszą pracę uczniów szkół ponadpodstawowych uznano tę nadesłaną przez Katarzynę Zgardę z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu.

- Poziom prac był bardzo wyrównany. Cieszy także ich duża liczba. Świadczy ona, że tematy związane z segregacją odpadów czy ekologią są dla młodych ludzi ważne. To dobra wiadomość, bo niebawem to oni będą decydować o tym, w którym kierunku pójdzie świat – podsumował wyniki konkursu wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Wyniki konkursu „Akcja segregacja”:
Kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce – praca zbiorowa - Filip Janiak, Eliza Marczak, Łukasz Marciniak, Szkoła Podstawowa Nr 19
II miejsce – Sergiusz Świerk, Szkoła Podstawowa Nr 17
III miejsce – Julia Bukwa, Młodzieżowy Dom Kultury