Deszczówka dla "Hałabały"

Wielkopolska należy do regionów najbardziej zagrożonych suszą i stepowieniem, a zbieranie wód opadowych jest jednym ze sposobów na oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi. Zgromadzona woda może być wykorzystywana do celów gospodarczych, głównie do utrzymywania terenów zielonych.

Zbiornik na deszczówkę wraz z odpowiednią instalacją, umożliwiającą jej wykorzystanie, powstanie przy budynku Publicznego Przedszkola Nr 30 im. Krasnala Hałabały. Inwestycja zostanie dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Deszczówka”. Program ten skierowany jest do samorządów z terenu województwa wielkopolskiego w celu wykorzystywania wód opadowych zbieranych z dachów budynków użyteczności publicznej.

Dzisiaj w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza Krystian Kinastowski – Prezydent, Aneta Ochocka – Skarbnik Miasta oraz wicemarszałek Krzysztof Grabowski podpisali umowę o dofinansowaniu tego zadania w wysokości 40 500 złotych. Całkowity koszt zadania to ponad 70 tysięcy złotych.
Planowany termin zakończenia realizacji zadania to 29 października br.

Z programu „Deszczówka” skorzystały także samorządy z terenu powiatu kaliskiego: gminy Gmina i Miasto Stawiszyn oraz Opatówek.

Tekst A. Tomaszewska, zdjęcia Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta