Konkurs „Zielony kadr”

Miasto Kalisz jak co roku organizuje konkursy o tematyce ekologicznej skierowane do uczniów z szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wspólnie z Wydziałem Edukacji postawił za cel samodzielne lub w grupie (maksymalnie 3 osoby) nakręcenie materiału filmowego.

Motywem przewodnim filmów były dwa zagadnienia:
1) Promowanie racjonalnej gospodarki odpadów – segregacja odpadów;
2) Promowanie oszczędzania wody, walka ze smogiem, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii – klimat i środowisko;

Konkurs miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, szerzenie konieczności segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania, poznanie zasad postępowania z odpadami, przybliżenie wiedzy na temat naturalnych zasobów wodnych, zrozumienie konieczności zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych  i walki ze smogiem, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko.

Do konkursu zgłosiło się 10 kaliskich szkół, z czego razem zgłoszono 12 spotów. W pierwszym etapie konkursu komisja konkursowa wybrała po 3 spoty z każdej kategorii, które w ocenie komisji uzyskały największą liczbę punktów.

W drugim etapie laureaci konkursu zostaną wybrani przez internautów.

Zapraszamy do głosowania na zwycięski SPOT – ZIELONY KADR. Głosowanie zakończymy 18 listopada o godzinie 12:00. O kolejnych miejscach decydować będzie liczba lajków pod filmami udostępnionymi na miejskiej stronie na portalu You tube. Poszczególne filmy dostępne są pod poniższymi linkami:

Film uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 nadesłany na konkurs "Zielony Kadr" - kategoria: segregacja.

Film uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 nadesłany na konkurs "Zielony Kadr" - kategoria: klimat i środowisko.

Film uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 nadesłany na konkurs "Zielony Kadr" - kategoria: segregacja.

Film uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 nadesłany na konkurs "Zielony Kadr" - kategoria: klimat i środowisko.

Film uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 nadesłany na konkurs "Zielony Kadr" - kategoria: klimat i środowisko.

Film uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 nadesłany na konkurs "Zielony Kadr" - kategoria: segregacja.

Konkurs organizowany jest w ramach przedsięwzięcia „Eko Kalisz” - edukacja ekologiczna mieszkańców Kalisza, poprzez realizację konkursów”, współfinansowanego przez WFOŚiGW w Poznaniu.

Tekst: Anna Grabowska, zdjęcie: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza