Konkursy ekologiczne

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach ekologicznych. Ich celem jest włączenie uczniów w różnych przedziałach wiekowych w szeroko rozumianą edukację ekologiczną, która oddziaływać będzie nie tylko na samych uczestników, ale również na ich bezpośrednie otoczenie.

Wypełniony formularz wraz z podpisaną klauzulą informacyjną RODO należy przekazać do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza, w dniach od 7 października do 11 października 2019 roku.

Tematyka konkursów dostosowana będzie do wieku i możliwości percepcyjnych adresatów:
1. Energia słońca, wody i wiatru - konkurs skierowany do przedszkolaków, na najlepszy strój wykonany z wykorzystaniem materiałów wtórnych, promujący tematykę odnawialnych źródeł energii.
2. Robimy skok na smog - konkurs skierowany do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, na najlepszą pracę plastyczną wykonaną w dowolnej technice, dotyczący problemu niskiej emisji i smogu.
3. Przedstawienie teatralne - konkurs skierowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, najlepsze przedstawienie teatralne o treści ekologicznej.
4. ECO ART - konkurs skierowany do uczniów szkół średnich, na najlepszą pracę plastyczną o tematyce niskiej emisji, energii odnawialnej, segregacji odpadów itp.

Każdy z konkursów będzie dwuetapowy. Najlepsza praca lub przedstawienie wybrane zostanie najpierw na poziomie szkół i przedszkoli, po czym zgłoszą one swoich faworytów do etapu międzyszkolnego. Wyboru laureatów dokona kapituła złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w ratuszu podczas festynu ekologicznego, który będzie jednocześnie podsumowaniem konkursów. Nastąpi wówczas rozdanie nagród laureatom.

Dodał: Juliusz Kowalczyk