Najpiękniejsza zieleń Kalisza

W Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza podsumowano dziś konkurs Zielony Kalisz. Nagrodzono najbardziej ukwiecone balkony, loggie i parapety, ogródki przydomowe i przedszkolne, działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Za nami 24. edycja konkursu "Zielony Kalisz", organizowanego przez Miasto Kalisz, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Do udziału w tegorocznej rywalizacji zgłoszono 96 obiektów.

- Wielu mieszkańców dekoruje kwiatami balkony, loggie, parapety. Zieleń kipi także na ogrodach działkowych i przydomowych, nie brakuje jej również w ogródkach przedszkolnych. To wszystko podnosi estetykę miasta, za co jestem Państwu niezwykle wdzięczny. Jako władza samorządowa doceniamy takie działania i dlatego z ogromną radością ogłaszamy i podsumowujemy kolejne edycje konkursu Zielony Kalisz - mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Obiekty konkursowe oceniane były dwukrotnie w oparciu o kryteria i skalę ocen przewidywanych w regulaminie pod kątem ogólnego wrażenia estetycznego oraz kolorystyki i oryginalności kompozycji.

Laureatów wyłoniła komisja konkursowa w składzie:
- Maria Młynek, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Przewodnicząca Komisji,
- Kazimierz Dominiak, Okręgowy Zarząd Związku Działkowców – Członek Komisji,
- Agnieszka Różalska – Kusza, Wydział Rozwoju Miasta – Członek Komisji,
- Anna Grabowska, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Członek Komisji,
- Marlena Malicka, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Członek Komisji.

1. W kategorii balkony, loggie i parapety wyłoniono trzech laureatów:

a) I miejsce i nagrodę – rower – otrzymała Alicja Dutkowska.
b) II miejsce i nagrodę – namiot turystyczny – otrzymała Lucyna Ampuła.
c) III miejsce i nagrodę – hamak – otrzymała Dorota Trzeciak.
d) Wyróżnienie – ozdobną donicę – otrzymała Elżbieta Łuczak.

2. W kategorii ogródki przydomowe wyłoniono trzech laureatów:

a) I miejsce i nagrodę – rower – otrzymała Beata Lewandowska.
b) II miejsce i nagrodę – namiot turystyczny – otrzymał Mariusz Dolasiński.
c) III miejsce i nagrodę – hamak – otrzymała Janina Młynek.
d) Wyróżnienie – ozdobną donicę – otrzymała Wioletta Janiszewska.

3. W kategorii ogródki przedszkolne wyłoniono trzech laureatów:

a) I miejsce i nagrodę – zakup sadzonek: krzewów/drzew/iglaków za kwotę 1000,00 zł otrzymuje Niepubliczne Przedszkole „Bursztynowy Zamek” przy ulicy Browarnej 2.
b) II miejsce i nagrodę – zakup sadzonek: krzewów/drzew/iglaków za kwotę 800,00 zł otrzymuje Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej przy ulicy Augustyna Kordeckiego 3A.
c) III miejsce i nagrodę – zakup sadzonek: krzewów/drzew/iglaków za kwotę 500,00 zł otrzymuje Niepubliczne Przedszkole „Zielone Łąki” w Kaliszu przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 19A.
d) Wyróżnienie – ozdobną donicę – otrzymuje Publiczne Przedszkole Nr 9 w Kaliszu przy ulicy Handlowej 4.

4. W kategorii działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych wyłoniono trzech laureatów:

a) I miejsce i nagrodę – rower – otrzymali Daniela i Jerzy Karbowscy – właściciele działki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Bronisława Koszutskiego w Kaliszu.
b) II miejsce i nagrodę – namiot turystyczny – otrzymali Ewa i Wiesław Maroszek – właściciele działki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Marii Konopnickiej w Kaliszu.
c) III miejsce i nagrodę – hamak – otrzymał Józef Powązka – właściciel działki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Marii Konopnickiej w Kaliszu.
d) Wyróżnienie – ozdobną donicę otrzymała Małgorzata Zarzycka – właścicielka działki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „POGODNY”.

Wyróżnienia otrzymali:
- w kategorii balkony, loggie i parapety: Pliszewska Regina, Irena Bogdaszewska, Bożena Zimna,
- w kategorii ogródki przydomowe: Justyna Raniś, Bogusław Monczyński, Justyna i Andrzej Goszczyńscy,
- w kategorii działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych: Agnieszka i Sebastian Królak, Wanda Kaczmarek, Jadwiga Piskorska.

Celem Konkursu jest inicjowanie i promowanie działań na rzecz poprawy estetyki Miasta i utrwalenia wizerunku Kalisza jako miasta zieleni.

Środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pozyskał Wydział Rozwoju Miasta.

LOGO WFOSGW.jpg [1.81 MB]

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek, zdjęcia nagrodzonych aranżacji: Michał Patysiak