Nowe rośliny w kolorze bursztynu

W Kaliszu pojawią się nowe kwiaty i drzewa. Wiosną rozkwitną narcyzy i tulipany, których cebulki posadzimy w najbliższy piątek, 15 listopada, o godz. 10.00, w parku przy Galerii Amber.

W akcji, wspólnie z Prezydentem Miasta Kalisza, wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 im. Janusza Kusocińskiego.

Żółte i pomarańczowe kwiaty kolorystycznie będą nawiązywały do bursztynu – historycznie związanego z Kaliszem oraz do barw galerii Amber, która finansowo wsparła akcję.

W najbliższym czasie tulipany ozdobią również teren przy Rondzie Ptolemeusza. Będzie to 8200 cebulek. Natomiast przy ul. Dworcowej, przy nowym Centrum Przesiadkowym zostanie posadzonych 30 drzew – 15 klonów czerwonych i 15 miłorzębów.

Łączny koszt sadzenia roślin to blisko 34 tys. złotych, z czego 10 tys. złotych sfinansowała Galeria Amber.

Jak do tej pory, przy Centrum Przesiadkowym, Miasto posadziło 15 drzew. Kolejne nasadzenia będą sukcesywnie realizowane.