Place zabaw i siłownie zewnętrzne ponownie dostępne

Publiczne place zabaw, a także siłownie zewnętrzne zlokalizowane na terenie miasta Kalisza są ponownie dostępne. Zapraszamy do korzystania, z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas użytkowania urządzeń, stosowanie we własnym zakresie płynów dezynfekujących, zachowanie odległości między korzystającymi oraz przestrzeganie regulaminu danego obiektu.

Jak co roku, odbyły się przeglądy techniczne zarówno publicznych placów zabaw, jak i siłowni zewnętrznych. Stan obiektów skontrolowali również pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza.

Niektóre elementy wymagają drobnych napraw, które zostaną zlecone w trybie zamówień publicznych.

Ponadto w tym miesiącu w piaskownicach wymieniony zostanie piasek.

Stan techniczny wszystkich skontrolowanych obiektów pozwala na bezpieczne korzystanie z nich. Pamiętajmy jednak o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik