Posadziliśmy blisko 100 drzew na Dobrzecu!

Mieszkańcy licznie przybyli w sobotę na Dobrzec, by posadzić wspólnie z władzami Miasta drzewa przy zbiorniku w rejonie ul. Rozwojowej. To początek nowego parku w Kaliszu.

Mieszkańcy sadzili klony polne, lipy drobnolistne, brzozy i sosny – sadzonki przygotowane przez Miasto, ale i własne drzewka.

- Dzisiaj rozpoczęliśmy sadzenie nowego kaliskiego parku. Już niedługo ten teren stanie się kolejnym zielonym miejscem wypoczynku kaliszan. Cieszę się, że w tym ważnym dla naszego miasta momencie jesteście z nami. Razem zazieleniamy Kalisz! - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

W akcji wzięły udział całe rodziny. Drzewa sadzili m.in. wiceprezydenci Miasta: Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny; radni Rady Miasta Kalisza, sołtys Dobrzeca, radni Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza, zawodnicy Energa MKS Kalisz, przedstawiciele przedsiębiorstw mających swoją siedzibę w pobliskiej strefie inwestycyjnej, a także mieszkańcy osiedla i sołectwa Dobrzec oraz innych dzielnic miasta.

Miejsca nasadzeń wskazywali pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza.

Dla uczestników akcji przygotowano certyfikaty i darmowe wejściówki na ekspozycję multimedialną w kaliskim ratuszu.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta