Posprzątamy Kalisz

W najbliższy piątek, 18 września rozpocznie się 27. akcja sprzątania świata. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Do akcji, jak co roku, włączą się kaliskie przedszkola i szkoły. Chętnych do udziału w przedsięwzięciu jest już 14 placówek. Dzieci i młodzież otrzymają od Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska worki na śmieci (kolor żółty – plastik, metale, opakowania wielomateriałowe; kolor niebieski – papier; kolor zielony – szkło; kolor czarny - odpady zmieszane) i rękawice. Można je odbierać przez najbliższy tydzień – zapraszamy do ratusza, do pokoju 35. Firmy PUK i EKO dostarczą kontenery na odpady.

Do każdej szkoły, które weźmie udział w sprzątaniu świata Miasto dostarczy eko upominki: torby i worki płócienne, ulotki informujące o tym, jak powinno się segregować odpady, notesy, ołówki, kubki.

Finał przedsięwzięcia odbędzie się 26 września, kiedy to posprzątamy brzegi i dno rzeki Prosny. Zapraszamy wszystkich chętnych, zaczynamy o godz. 10.00. Spotykamy się przy Moście Kamiennym.

Sprzątanie Prosny organizują: Urząd Miasta Kalisza oraz grupa Prosna od Źródeł.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na kwestie świadomych zakupów i stosowanie zasad filozofii Zero Waste. Sprzątanie świata ma przypominać, jak ważne dla środowiska jest m.in. segregowanie odpadów i używanie ekologicznych opakowań.

Tekst: Anna Błaszczyk - Urząd Miasta Kalisza