Powstanie skwer na rogu Polnej i Górnośląskiej

Na rogu ulic Polnej i Górnośląskiej, w bliskiej lokalizacji przystanku autobusowego powstanie zielony skwer. Trwają prace wykończeniowe nad zagospodarowaniem terenu.

Zakres prac obejmuje prace rozbiórkowe nawierzchni z kostki brukowej wraz z wywozem, roboty ziemne, ułożenie i podłączenie elementów systemu nawadniania, wykonanie nasadzeń roślinności wraz z ułożeniem włókniny, prace porzadkowe, utrzymanie i pielęgnacja roślin. Posadzone zostały klony, tawuły wczesne, miskanty chińskie, sosny górskie.

- To piękny przykład odbetonowania terenu! Takich miejsc będzie w Kaliszu więcej. Przy Górnośląskiej jeszcze dwa - na skrzyżowaniach z Cmentarną i Serbinowską - informuje prezydent Krystian Kinastowski.

Prace mają zakończyć się 10 czerwca. Od tego dnia Miasto Kalisz ma 10 dni roboczych na przystąpienie do odbioru.
Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe TRANS-GAJ s.c., ul. Zagórowska 16, 62-500 Konin, które zrealizuje zadanie za kwotę brutto: 86.181,39 PLN.

Tekst: Magdalena Furmaniak, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta