Prosna – czysta do dna!

Pod takim hasłem już 19 lipca odbędzie się akcja sprzątania rzeki Prosny. Zaczynamy o godzinie 16:00 przy moście św. Wojciecha od strony aquaparku.

Utrzymanie czystości Prosny i jej brzegów jest jednym z elementów procesu przywrócenia rzeki miastu i mieszkańcom. A to istotne zadanie, którego realizację obiecywali kaliszanom włodarze miasta.

Szczegóły podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawili: Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza oraz Piotr Gulczyński, prezes Zarządu Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Bogdan Olejnik, komandor Kaliskiego Klubu Wodnego Fala.

- Do udziału w sprzątaniu Prosny zachęcamy wszystkich mieszkańców. Za przywrócenie porządku w nurcie rzeki odpowiadać będą profesjonalni nurkowie. Wszyscy pozostali sprzątać mogą brzegi rzeki - mówił prezydent Krystian Kinastowski. - Rzeka to kapitał Kalisza, który jest nie do przecenienia. Prosna nas wyróżnia i musimy o nią zadbać. Stopniowo przywracamy ją kaliszanom.

Inicjatorami przedsięwzięcia są Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski i Kaliski Klub Wodny Fala. Akcję, obok Miasta Kalisza, organizują także: Polski Związek Wędkarski koło Kalisz-Miasto i grupa Prosna od źródeł.

- Aktywnie uczestniczymy w wielu tego typu przedsięwzięciach. W tym roku już po raz szósty dołączymy do akcji sprzątania Prosny – dodaje Bogdan Olejnik.

- Nasze działania wpisują się w ideę przywrócenia rzeki mieszkańcom. To proekologiczna i prospołeczna akcja, do udziału w której zapraszamy wszystkich mieszkańców – uzupełnia Piotr Gulczyński.

Spotykamy się już w najbliższy piątek, 19 lipca, o godz. 16.00, na tyłach kaliskiego aquaparku. Urząd Miasta Kalisza zapewnia rękawice, worki i kontener na odpady,