Razem posprzątajmy ul. Aliny Szapocznikow

Za porządek w naszym mieście na co dzień dbają firmy, którym Urząd Miasta zleca sprzątanie. Tym razem dodatkową akcję sprzątania zainicjują sami urzędnicy.

Pracownicy kaliskiego magistratu w najbliższą sobotę posprzątają okolicę ulicy Aliny Szapocznikow. Wszystkich, którzy chcą dołączyć do akcji, zapraszamy na godzinę 10:00 na tamtejszą pętlę autobusową.

Celem akcji, oprócz oczywistego zadbania o porządek, jest zmiana świadomości i złych nawyków części społeczeństwa.

- Chcemy pokazać, że prostymi działaniami naprawdę można dużo zmienić. A najlepiej zaczynać od siebie samego. Kropla drąży skałę. Łatwiej jest dołączyć do innych, to dodatkowo motywuje do działania. Dlatego zapraszam wszystkich do udziału w akcji – mówi wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Zbiórka uczestników akcji sprzątania w sobotę, 2 kwietnia, o godzinie 10:00 na pętli autobusowej u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Szapocznikow. Urząd Miasta Kalisza zapewnia wszystkim sprzątającym rękawiczki i worki.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcie: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta