Skorzystaj z aplikacji Ecoharmonogram

Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to dobra okazja do realizowania działań na rzecz naszej planety. Właściwa gospodarka odpadami jest jednym z priorytetowych obszarów, który przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Każdy z mieszkańców Kalisza może korzystać z bezpłatnej aplikacji Ecoharmonogram, która zapewnia szybki dostęp do informacji na temat  gospodarki odpadami.

Aplikacja EcoHarmonogram dostarcza harmonogram odbioru odpadów na obszarze miasta.  Podpowiada, jak prawidłowo segregować odpady, podaje informacje na temat działalności PSZOK i innych miejsc, gdzie można przekazać odpady. Umożliwia przesyłanie zgłoszeń dotyczących dzikich wysypisk, nieodebranych odpadów, niewłaściwej segregacji . Za pomocą aplikacji można także sprawdzać jakość powietrza w Kaliszu.

Tekst i grafika: Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, czysta Gmina"