„Szałe? W porządku!” - podstawowe informacje

W sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 10:00 rozpoczyna się akcja „Szałe? W porządku!”, której efektem będzie uprzątnięcie brzegów zalewu Pokrzywnica. Uczestnicy spotykają się na parkingu przy ulicy Lubelskiej, tuż za tamą.

Inicjatywa sprzątania została podjęta w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców, którzy często wypoczywają w okolicy zbiornika w Szałem. Organizatorzy zapewniają uczestnikom akcji worki oraz kontenery na śmieci. Dla uczestników przewidziane są także nagrody. Na stanicy harcerskiej na wszystkich czekać będzie gorący poczęstunek. Po zakończeniu sprzątania Maciej Garbowicz – podróżnik, znawca rzeki Prosny i ekolog – zaprosi na pogadankę „Co w wodzie pływa".

Bezpłatny transport na Szałe zapewniają Kaliskie Linie Autobusowe. Przewoźnik uruchomi dodatkowy kurs linii 3A (ale tylko do tamy), za przejazd którym nie będzie trzeba płacić. Autobus odjedzie z przystanku Wyszyńskiego-Słoneczna o godzinie 9:09 i zatrzymywał się będzie na każdym przystanku z rozkładu linii 3A. Na przystanek przy tamie dojedzie o godzinie 9:48. Szczegółowy rozkład dodatkowej linii w załączniku. Kurs powrotny, także bezpłatny, odjeżdża o godzinie 14:09 z przystanku Szałe-Tama.

Organizatorami akcji są Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Kalisz-Miasto, Miasto Kalisz, Gmina Opatówek oraz Nadleśnictwo Kalisz.

Tekst: Juliusz Kowalczyk