Targ na plantach po raz 5.

Mimo deszczowej pogody 32 wystawców wzięło udział w targu na plantach miejskich, który odbył się w minioną sobotę, 1 kwietnia w pobliżu chińskiej restauracji. Kto odwiedził targ, mógł zaopatrzyć się w zdrowe produkty, piękne rośliny i ozdoby, a także otrzymać darmową wejściówkę na ekspozycję multimedialną w ratuszu.

Swoją ofertę prezentowali producenci i rękodzielnicy z Kalisza i regionu. Na targu można było kupić wiosenne kwiaty, trawy ozdobne i inne rośliny rabatowe, woreczki z suszonymi kwiatami lawendy, hydrolaty lawendowe, kompozycje kwiatowe, wianki, wielkanocne ozdoby, wyroby z papierowej wikliny, świece sojowe, makramy, ozdoby ze sznurka, ręcznie wykonane skórzane portfele i paski, biżuterię z motywami roślinnymi, mydła w różnych kształtach i kolorach, miody, świece z wosku pszczelego, pyłek, owocowe przetwory oraz kiszone warzywa. Ponadto chętni mogli wziąć udział w warsztatach florystycznych, czy zaopatrzyć się w publikacje na temat Kalisza i nie tylko. Straż Miejska Kalisza przygotowała stoisko informacyjne, na którym można było m.in. spojrzeć na świat przez alkogogle.

Targ odwiedził m.in. prezydent Krystian Kinastowski, który podziękował wystawcom za udział w wydarzeniu.

Na stoisku Miasta Kalisza, we współpracy z Informacją Turystyczną oraz Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza, informowaliśmy m.in. o multimedialnej ekspozycji w ratuszu oraz proekologicznych programach miejskich. Nie zabrakło konkursów z nagrodami w postaci miejskich gadżetów.

Był to piąty, i z pewnością nie ostatni, targ na plantach zorganizowany przez Kancelarię Prezydenta Miasta.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Joanna Czajczyńska - Kancelaria Prezydenta Miasta