Ułatwiają edukację ekologiczną

Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” przygotował elektroniczną wersję książeczki, która ułatwia edukację ekologiczną. Publikacja wpisuje się w czasy nauki zdalnej, związane z pandemią.

Książeczka pomaga lepiej zrozumieć wpływ człowieka na środowisko, przybliża tematykę gospodarki odpadami i pomaga ćwiczyć umiejętność segregowania śmieci. Publikacja obfituje w szereg wyzwań dla dzieci. Są to np. zabawy w rozkodowywanie czy łączenie rysunków z pojęciami. Nie zabrakło w niej również krzyżówek, labiryntów, zadań z zakresu segregowania odpadów, kolorowanek, ćwiczenia spostrzegawczości, a także ciekawostek i minikomiksu. Wyzwania zróżnicowano i dostosowano pod kątem potrzeb oraz możliwości poszczególnych grup wiekowych. W efekcie dzieci i młodzież mogą zweryfikować, czy wiedzą, gdzie powinny trafić poszczególne odpady, albo na czym polega recykling. Tego rodzaju kampania edukacyjna pokazuje, że odpowiedniego postępowania z odpadami można uczyć nie tylko z rozmachem i w bardzo oryginalny, ale także w bezpieczny oraz ekologiczny sposób.

Poszczególne strony książki dostępne są w poniższej galerii.

Dodał Juliusz Kowalczyk