Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z nowym szefem

Paweł Bąkowski objął dziś stanowisko naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza.

Gratulacje i życzenia powodzenia w realizacji zadań nowo wybranemu naczelnikowi złożył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Paweł Bąkowski jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska oraz innych uczelni, w tym Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu - Programu Executive MBA. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej S.A. w Kaliszu, kontynuował w spółce Energa Ciepło Kaliskie. Jego zadania związane były z ochroną środowiska. Był także członkiem rady nadzorczej, a także pełnił funkcję prezesa zarządu w spółkach związanych z energetyką cieplną oraz gospodarką odpadami.

Od października 2019 r. pracował w Przedsiębiorstwie Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o. w Kaliszu jako dyrektor ds. środowiska i gospodarki odpadami.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek