Zielone zmiany w budżecie obywatelskim

Prezydent Krystian Kinastowski zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu budżetu obywatelskiego w Kaliszu. Część kwoty, przeznaczona na ten cel, zostanie zarezerwowana na zadania o charakterze proekologicznym.

Kończą się prace nad regulaminem edycji budżetu obywatelskiego, która będzie głosowana w tym roku. Na wniosek prezydenta Krystiana Kinatowskiego wprowadzono w nim duże zmiany.

- Zaproponowałem, żeby w budżecie obywatelskim Miasta Kalisza wyodrębnić pulę na zadania zielone, proekologiczne. Jej wysokość to 30% środków finansowych przeznaczonych na zadania o charakterze ogólnomiejskim i 50% pieniędzy na zadania lokalne – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Krystian Kinastowski.

Proponowane zmiany mają zwrócić uwagę mieszkańców na wielką wagę zieleni w miastach. Aby weszły one w życie, regulamin musi zostać zatwierdzony przez Radę Miasta Kalisza.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Juliusz Kowalczyk