Zielony Kalisz 2021

W Akceleratorze Kultury odbyło się podsumowanie konkursu "Zielony Kalisz". Nagrodzono najbardziej ukwiecone balkony, loggie i parapety, ogródki przydomowe i przedszkolne, działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Finał 26. edycji odbył się 20 września, ze względu na ograniczenia epidemiczne w dwóch turach. Konkurs zorganizowało Miasto Kalisz, a dofinansowanie pochodziło ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Do udziału w tegorocznej rywalizacji zgłoszono 92 obiekty. W sierpniu komisja konkursowa wizytowała zgłoszone miejsca. Oceniane były ogólne wrażenie estetyczne oraz oryginalność kompozycji.

Kategoria: BALKONY, LOGGIE I PARAPETY

I miejsce i nagrodę - rower - otrzymała Krystyna Szara

II miejsce - fotel wiszący - Sylwia Markowska

III miejsce - leżak ogrodowy - Jarosław Szymański