Zyskaj dofinansowanie i zmień ogrzewanie na ekologiczne

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z wymianą źródeł ciepła z węglowego na ekologiczne (ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe, pompy ciepła, przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej).

O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy.

Dotacja będzie udzielana na pokrycie kosztów zakupu urządzeń grzewczych, węzła cieplnego, pompy ciepła lub wkładu kominowego w wysokości 100%, jednak nie więcej niż 7 tysięcy złotych na daną nieruchomość, z równoczesnym trwałym zlikwidowaniem wszystkich źródeł emisji opalanych paliwem stałym.

Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć przed rozpoczęciem realizacji inwestycji.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (ratusz, I piętro, pok. 32 i 30) przyjmuje wnioski do 31 marca 2022 r.

W 2021 roku, dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta zlikwidowano w Kaliszu 499 węglowych źródeł ciepła.

Kolejny nabór wniosków będzie prowadzony w lipcu.

Wzór wniosku oraz informacje o niezbędnych załącznikach można znaleźć w zakładce urząd – poradnik interesanta - Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Tekst: Katarzyna Ciupek, grafika: Joanna Czajczyńska - Kancelaria Prezydenta Miasta