Zielony "skok na smog"

Szkoły podstawowe nr 3 i nr 9 wzbogaciły się o nowe tereny zielone, a to dzięki wygranej w konkursie plastycznym „Robimy SKOK na SMOG”. Krzewy, wspólnie z uczniami, posadził dziś na terenie placówek m.in. prezydent Grzegorz Sapiński.

Podsumowanie konkursu odbyło się w maju tego roku, w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej podejmowane działania na rzecz walki ze smogiem. Wówczas przedstawiciele szkół odebrali nagrody rzeczowe, dyplomy i upominki. Dziś została przekazana nagroda główna – łącznie 62 krzewy o wartości 3 121,20 złotych.

- Dbamy o miejską zieleń i dokładamy wszelkich starań, by powstawały nowe tereny zielone. Niezwykle cieszy fakt, że do akcji proekologicznych tak chętnie włączają się uczniowie – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Dziękuję organizatorom i uczestnikom konkursu. To m.in. dzięki państwa zaangażowaniu nasze miasto staje się coraz piękniejsze.

Organizatorem konkursu był Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk