Zmarł Alfred Kaczmarek - były prezydent Kalisza

Nie żyje Alfred Kaczmarek - prezydent Kalisza w latach 1975-1979. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia, w kościele pw. św. Gotarda.

Alfred Kaczmarek stanowisko prezydenta objął w 1975 roku, kiedy Kalisz stał się siedzibą województwa. Za jego kadencji powierzchnia miasta powiększyła się do 50 km kw. W ciągu czterech lat sprawowania urzędu przez prezydenta Kaczmarka m.in. z ruchu kołowego wyłączono centrum Kalisza i wybudowano hotel "Orbis - Prosna". Miasto zostało także odznaczone Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia, w kościele pw. św. Gotarda, o godzinie 13.30. Alfred Kaczmarek zostanie pochowany na Cmentarzu Komunalnym.

Oprac. Tomasz Staszczyk