Zmiany w kursowaniu autobusów od 5 sierpnia

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Kalisza informuje, że w związku z przebudową ulic Toruńskiej i Puckiej zmienione zostaną trasy kursowania autobusów.

Od czwartku 5 sierpnia linia nr 5 w kierunku centrum od przystanku Pucka Szpital 01 pojedzie ulicami: Skarszewską, Stawiszyńską przez Plac Kilińskiego i Babina.  Przystankiem początkowym i końcowym dla autobusów linii nr 5 będzie przystanek Pucka Szpital 01.

Linia nr 6 w kierunku centrum od przystanku Skarszewska Gdyńska 02, z pominięciem ulic: Puckiej, Toruńskiej i Warszawskiej, ulicami: Skarszewską, Stawiszyńską, Plac Kilińskiego, Babina.

Linia M w kierunku centrum Kalisza będzie kończyć trasę na przystanku Kalisz, Parczewskiego 02;
linia nr M w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego będzie rozpoczynać trasę od przystanku Kalisz, Babina 01.

W czasie trwania pierwszego etapu robót nieczynne będą przystanki: Pucka Szpital 02 i Toruńska Gdańska 02.
Dla autobusów linii nr 6 jadących od Alei Gen. Władysława Sikorskiego w kierunku centrum wyznaczony zostanie przystanek tymczasowy, po prawej stronie na ulicy Skarszewskiej,za skrzyżowaniem ulic Puckiej i Skarszewskiej.

Dodała A. Tomaszewska, fot.: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta