Aglomeracyjny rajd rowerowy

75 cyklistów uczestniczyło w II aglomeracyjnym rajdzie rowerowym. Jego pięćdziesięciokilometrowa trasa wiodła do Koźminka i z powrotem.

Cykliści startowali sprzed kaliskiego ratusza. Przejechali m.in. przez Borków Stary, Florentynę i Dębe nad zalew w Murowańcu. W Koźminku zwiedzili remontowaną kaplicę ewangelicką, po czym – przez Nowy Nakwasin i Rożdżały wrócili do Kalisza. Imprezę zwieńczył piknik w Centrum Edukacji Leśnej na osiedlu Winiary. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali wiceprezydent Mateusz Podsadny i Marcin Cieloszyk – sekretarz miasta.

Organizatorami imprezy byli Miasto Kalisz, Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Klub Turystyki Rowerowej „Cyklista” Kalisz. Za serwis na trasie odpowiadała firma Rowerowy Młyn, rajd pilotowały samochody firmy Ignaszak.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik i Juliusz Kowalczyk – Urząd Miasta Kalisza