Herosi walczyli w Kaliszu

Za nami Calisia Triathlon 2019. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z całej Polski. Rywalizowano na dystansach 1/4 i 1/8 Iron Mana oraz w sztafetach

Zawody wpisywały się w Święto Rzeki Prosny – ich trasa była bowiem z nią ściśle związana. Najpierw pływanie w jej wodach przez 950 metrów (dla 1/4 IM), od aquaparku do przystani letniej KTW. Potem 45 km na rowerze (dla 1/4 IM) – dwa okrążenia trasy od brzegów Prosny, ulicami Kalisza przez Szosę Turecką, Pólko, Skarszew, Rożdżały i z powrotem. Na koniec 10 555 metrów (dla 1/4 IM) biegu brzegiem Prosny od aquaparku do mostu kolejowego i z powrotem (2 okrążenia). Meta zawodów zlokalizowana została na Stadionie Miejskim, usytuowanym w ramionach dopływów Prosny.

Pełną trasę najszybciej pokonał Nikodem Niewiejski z Ostrzeszowa. Rywalizację na dystansie o połowę krótszym wygrał Andrzej Uhl z Krakowa. Najszybszą ze sztafet była trójka  Przemysław Zając, Bartek Mikler, Adrian Grab. Rywalizację tych ostatnich ukończyło też trio prezydentów Kalisza: wiceprezydent Grzegorz Kulawinek (pływanie), wiceprezydent Mateusz Podsadny (rower) i prezydent Krystian Kinastowski (bieg).

Zawodom towarzyszyły liczne atrakcje na stadionie jak instruktaż nordic walking, rywalizacja dzieci czy flyboard.

Wyniki Calisia Triathlon 2019 (pełne dostępne TUTAJ)